You are currently viewing Wady i zalety domów z drewna

Wady i zalety domów z drewna

Zarówno domy murowane, jak i te wykonane z drewna mogą prezentować się ciekawie, a przy tym spełniać swe kluczowe zadania. Dom powinien nas chronić – przed intruzami, a także przed czynnikami atmosferycznymi. Jest to nasza oaza, do której wracamy po ciężkim dniu. Mieszkanie powinno być zatem nie tylko użyteczne, ale też ładne. Są to kwestie priorytetowe. 

Drewno pięknie się prezentuje

domy drewniane śląskieChyba nikogo nie trzeba przekonywać, że drewno potrafi zachwycić i prezentuje się bardzo ciekawie. Patrząc na drewniane domy mamy niejednokrotnie wrażenie, że czas się zatrzymał. Nie chodzi jednak o to, że wydają się przestarzałe. Mowa jest o tym, że mają charakter ponadczasowy i dobrze wyglądają nieustannie. Ich uniwersalny charakter to niekwestionowana zaleta. Domy drewniane śląskie kojarzą się z luksusem i prestiżem. Co ważne – buduje się je stosunkowo szybko. Zazwyczaj nie trzeba też wydawać na nie tak dużo środków finansowych, jak na tradycyjne domy murowane. Część osób zarzuca im nietrwałość, ale nie jest to argument zasadny. Jeśli o dom z drewna będziemy odpowiednio dbać, będzie nam służył przez długie lata w dobrym stanie. A przy tym nieustannie będzie nas zachwycał. Drewno jest bowiem przede wszystkim piękne, stylowe, ciekawe wizualnie. Jest to dodatkowo materiał określany jako ekologiczny. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób troszczących się o środowisko naturalne. 

Zarówno domy z drewna, jak i domy murowane mogą dobrze wyglądać i służyć domownikom przez wiele lat. Każdy we własnym zakresie musi zatem zadecydować, jakie tworzywo wybierze. Przeanalizować warto wszelkie za, jak i przeciw. Budowa domu to bardzo duża inwestycja. Nie ma tu zatem miejsca na decyzje pochopne czy nieprzemyślane. Najważniejsze jest to, aby dom podobał się nam i spełniał nasze indywidualne oczekiwania.