czarter jachtów motorowych

Weekend na łonie natury

Jeżeli marzy nam się weekend na łonie natury, możemy wybrać wiele ciekawych miejsc. Dobrym pomysłem będzie na pewno wyjazd w góry. Ponadto możemy urządzić sobie biwak w lesie. Możemy też pojechać na Mazury i tam spędzać czas na wiele przemiłych sposobów.

Jach z kajutą – niezapomniany nocleg

Nad jeziorem możemy pływać, opalać się, a także wynająć kajak bądź rower wodny czy też żaglówkę. Kolejna możliwość to czarter jachtów motorowych. Aby kierować motorówką, nie potrzeba silnych mięśni, jak w przypadku rowerka wodnego czy kajaka. Ponadto motorówka jest prosta w obsłudze, w przeciwieństwie do żaglówki, którą potrafią sterować tylko doświadczeni żeglarze, posiadający stosowny patent, który stwierdza ich wiedzę i umiejętności. Na motorówce spędzają weekendy bardzo różni ludzie, są to często studenci, rodziny z małymi dziećmi, a także osoby w wieku średnim i starszym.

czarter jachtów motorowychTak spędzony weekend na pewno okaże się przemiłym wspomnieniem na bardzo, bardzo długo. Warto zatem postarać się o wynajem stosownej łódki na kilka wolnych od pracy dni. Wbrew pozorom, nie będzie to wcale zbyt kosztowne. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że czarter jachtu to kosztowna sprawa. Jednakże pamiętajmy, że gdy wynajmujemy jacht z kajuta, to możemy na nim spać, a dzięki temu nie potrzebujemy pieniędzy na wynajem pokoju w hotelu czy na kwaterze prywatnej. Ponadto na jachcie możemy spokojnie ugotować obiad, co nie byłoby możliwie w hotelowym pokoju. W ten sposób również oszczędzamy, gdyż nie musimy wydawać pieniędzy w restauracji. Rzecz jasna, na łódce nie ma mowy o skomplikowanych posiłkach. Można jednak przyrządzić makaron czy ryż i jakiś prosty sos, ugotować mrożone kluski czy też przyrządzić herbatę bądź zalać zupkę w proszku.

Jeżeli po paru dniach taka kuchnia nam się znudzi, oczywiście możemy wybrać się na obiad na lądzie, jednak miło jest pomyśleć, że zawsze istnieje na jachcie możliwość samodzielnego przyrządzenia taniego i prostego obiadu. Rzecz jasna, możemy również urządzić sobie ognisko na brzegu. Na pewno będzie to przemiłe doświadczenie.