You are currently viewing Wybór sprawnych klimakonwektorów

Wybór sprawnych klimakonwektorów

Oferowane na rynku klimakonwektory mogą zostać zamontowane w biurze, na sali wykładowej, ale także w mieszkaniu. W okresie zimowym takie rozwiązanie pozwala na ogrzewanie pomieszczenia, pełniąc rolę grzejnika w pomieszczeniu, natomiast w okresie letnim chłodzi wnętrza. Jednym z podstawowych zadań klimakonwektorów jest usprawnienie wentylacji w nieruchomości, a także utrzymanie danej temperatury we wnętrzu.

Atuty stosowania klimakonwektorów kanałowych

sprawne klimakonwektor kanałowyWarunki cieplne, jakie panują w pomieszczeniach są zmienne oraz uzależnione od wielu różnorodnych czynników. Tyczy się to zarówno pogody panującej za oknem, jak również ilości oraz rodzaju urządzeń wytwarzających ciepło we wnętrzach. Oprócz tego wpływ ma oświetlenie znajdujące się w pomieszczeniach, a także ilość osób w nich przebywająca. Aby zapewnić sobie względnie stałe warunki i optymalną dla ludzkiego organizmu temperaturę, warto pomyśleć o urządzeniu, które umożliwi jej regulację. Jeżeli chcemy kupić urządzenie sprawne klimakonwektor kanałowy będzie korzystnym wyborem. W odróżnieniu od klasycznych klimatyzatorów, klimakonwektory wykorzystują wodę jako czynnik chłodniczy oraz grzewczy. Działają one na zasadzie wymiany ciepła z otoczeniem poprzez wentylatory, natomiast powietrze powoduje schładzanie w wyniku skraplania wilgoci. Klimakonwektor jest dodatkowo wyposażony w system odprowadzania skroplin i wykonany z blachy pokrytej powłoką antykorozyjną. Poszczególne modele są także wyposażone w filtry jonizacyjne.

Dostępne klimakowektory filtrują powietrze w pomieszczeniach, w których są zamontowane. Dodatkowo dostosowują swoją pracę do warunków, jakie panują w konkretnym pomieszczeniu, więc albo ochładzają powietrze albo je ocieplają. Na rynku dostępne są różne modele, w tym podsufitowe, kasetonowe, ścienne oraz podłogowe. Wybór optymalnego modelu powinien być uzależniony od rodzaju wnętrza, w jakim będzie zastosowany.