Wygłuszające podkłady pod panele

Układanie paneli jest kwestią dość prostą ale koniecznie trzeba pamiętać o stosowaniu pewnych reguł. W przypadku paneli jednym z niezwykle istotnych elementów jest podkład pod panele. Dziś chciałbym przedstawić Państwu kilka rodzajów takiego podkładu. Niektóre z nich powoli wychodzą z użycia bowiem są zastępowane przez nowsze rozwiązania. 

Solidne pianki pod panele 

podkład pod panelePodczas układania paneli nie możemy zapomnieć o sprawdzonych materiałach jakie stosuje się pod panele. Nie da się ukryć, że kupno paneli jest kwestią dość skomplikowaną bowiem wiele osób ma problem z wyborem odpowiednich paneli do swojego mieszkania. Jednak jeszcze większym problemem bywa dobranie podkładu. Obecnie często wybierany podkład pod panele to specjalna pianka poliuretanowa. Pianki tego typu pełnią pod panelami w zasadzie dwie funkcje. Pierwszą z nich jest to, że pianki tego typu sprawiają iż panele nie leżą bezpośrednio na wylewce dlatego jest tam pewna amortyzacja. Dzięki temu nasze panele przez dłuższy czas mogą zachować swoją doskonałą kondycję. Drugą istotną funkcją związana z podkładem pod panele jest to, że tworzy on swoistą barierę dźwiękową. Pianki świetnie wygłuszają co z pewnością szybko zostanie zauważone przez sąsiadów mieszkających pod nami. Oprócz pianek często w sprzedaży dostępne są specjalne grube folie. Sprzedaje się je w rolkach i pełnią one dodatkowo taką funkcję, że izolują nasze panele przed wpływem pary wodnej. 

Ogólnie rzecz biorąc panele podłogowe koniecznie muszą być układane na specjalnym podkładzie. Podkład ten pełni bardzo istotne funkcje. Na dzień dzisiejszy absolutnym hitem są gotowe podkłady z pianek. Są to kwadratowe elementy, które układa się niczym puzzle. Takie rozwiązania w bardzo dużym stopniu ułatwiają proces układania paneli.