Wykorzystanie systemów audiowizualnych „od kuchni”

Festiwale świateł, dyskoteki, centra handlowe czy instytucje kultury to tylko nieliczne z przykładów miejsc, w których możemy się spotkać z zastosowaniem systemów audiowizualnych. Połączenie systemu świateł i dźwięków może być niesamowitą atrakcją podczas wernisażu czy eventu, a nawet szkolenia.

Niekonwencjonalne zastosowania instalacji audiowizualnych

instalacja audiowizualnaSystemy audiowizualne bez wątpienia można określić kondensacją sztuk artystycznych, a w szczególności grafiki oraz muzyki. Obydwie te gałęzie wraz z połączeniem operowania światłem pozwoliły na stworzenie takich rozwiązań jak instalacja audiowizualna, które dziś możemy spotkać w kinie, obiektach edukacyjnych takich jak np. nowoczesne centra naukowe a nawet w galerii sztuki czy teatrze. Czasami niekonwencjonalne praktyki wizualno- dźwiękowe stanowią świetny element uatrakcyjnienia spektaklu czy wystawy, a ich rozwój przyczynił się do powstania takich alternatyw jak np. kino w wymiarze 3D i 5D. Podstawowymi elementami instalacji audiowizualnych są przede wszystkim  rozbudowane systemy nagłośnienia, projektory lub rzutniki oraz ekrany, na których wyświetlane będą sceny wizualne. Ponadto tego typu instalacje znajdują swoje zastosowanie również podczas rozmaitych festiwali muzycznych, gdzie poza ekranem, na którym wyświetlane są wizualizacje do całokształtu dodaje się również lasery i światła stroboskopowe, których częstotliwość oraz sposób tworzenia scen wizualnych jest jednocześnie kompatybilny z warstwą dźwiękową. Instalacje audiowizualne coraz częściej wykorzystywane są także w teatrze jako awangardowy element pozwalający na szersze oddziaływanie oraz interakcje pomiędzy tym, co dzieje się na scenie a widzem.

Systemy wykorzystujące jednocześnie możliwości wizualne i dźwiękowe świetnie sprawdzają się także podczas szkoleń czy konferencji. Dynamiczna, nowatorska prezentacja wykorzystująca nowoczesne techniki może być niezawodnym elementem przykuwającym uwagę odbiorcy i na pewno spotka się z pozytywnym odbiorem a także pozwoli nam pozostać zapamiętanym przez słuchaczy.