wyposażenie myjni

Wyposażenie myjni samoobsługowej

Samochód jak każda inna rzecz ulega ciągłym zabrudzeniom. Jedną z najpopularniejszych sposobów mycia samochodu jest obecnie myjnia samoobsługowa. Umieszczona zazwyczaj w pobliżu stacji benzynowej lub w innych dość uczęszczanych miejscach. Zazwyczaj występuje obok siebie kilka stanowisk, co znacznie zmniejsza czas oczekiwania na naszą kolej.

Wyposażenie myjni wpływa na ceny usług

wyposażenie myjniKoszt jednorazowej usługi umycia auta oscyluje mniej więcej od pięciu do dziesięciu złotych. W większości myjni płaci się poprzez wrzucenie monet o odpowiedniej wartości (1 zł, 2 zł, 5 zł – rzadko można korzystać z mniejszych nominałów), zdecydowanie rzadziej za usługę można zapłacić kartą lub wykupując talon np. na stacji benzynowej. Każda myjnia bezdotykowa posiada własną instrukcję obsługi i informacje o poszczególnych etapach mycia. Warto się z nią rzetelnie zapoznać oraz stosować, gdyż tylko to gwarantuje optymalne czyszczenie oraz brak możliwości spowodowania uszkodzeń karoserii i innych elementów naszego auta. Zazwyczaj jeden cykl obejmuje turbo oprysk z użyciem odpowiedniego środka chemicznego, mycie zasadnicze, spłukiwanie, konserwacje odpowiednim polimerem oraz nabłyszczanie. W niektórych ośrodkach specjalistyczne wyposażenie myjni umożliwia także między innymi tryb i środki przystosowane do mycia szyb albo felg.

Myjnia samoobsługowa dzięki myjce wysokociśnieniowej doskonale sprawdza się przy lekkich, ale uciążliwych ubrudzeniach. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu w przeciwieństwie do myjni ręcznej. Jest też znacznie tańsza i zazwyczaj otwarta całodobowo, dlatego nie ma ograniczeń w jej korzystaniu.