Z jakimi problemami do poradni urologicznej?

Jeśli mamy problemy z układem moczowo-płuciowym zdecydowanie specjalistą, który pomoże nam te problemy rozwiązać jest urolog. Niestety problemy urologiczne to jedne z najbardziej wstydliwych chorób, a nieznane często powstrzymuje nas przed wizytą. Sprawdź z jakimi problemami koniecznie należy udać sie do urologa, a także co czeka Cię podczas wizyty. 

Poradnia urologiczna – na co się przygotować?

poradnia urologiczna w BydgoszczyNajczęstrzym problemem dotyczącym problemów urologicznych jest nietrzymanie moczu. O ile problem ten nie jest zagrażający życiu, może on jednak znacznie ograniczać jego komfort. Nie ma natomiast się czego obawiać, gdyż z przypadkiem nietrzymania moczu zmaga się około 60% populacji. W takim razie, nie mamy się czego wstydzić, z pewnością dla urologa nie będzie to przypadek wyjątkowy. Innym problemem z którym może pomóc nam się uporać poradnia urologiczna w Bydgoszczy jest zapalenie układu moczowego oraz wszelkie jego infekcje. Często dolegliwościom takim towarzyszy ból, a więc tym bardziej nie powinniśmy zwlekać z wizytą, dodatkowo lekceważenie takich stanów, może prowadzić do poważnych powikłań. Wiele osób mylnie kojarzy urologa jako osobę od typowo chorób męskich. Ma to związek z tym, że układ moczowy jest mocno połączony z układem płciowym, dlatego właśnie urolog zajmuje się także leczeniem impotencji u mężczyzn. Jednak z bydgoskiej poradni urologicznej korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Ponadto urolog zajmuje się leczeniem chorób dotyczących nerek, moczowodów, nadnerczy, a także pęcherza i męskich narządów płciowych.

Idąc do lekarza urologa należy przygotować się na badanie okolic poniżej pasa. Aby zwiększyć poczucie komfortu psychicznego należy przed wizytą odpowiednio zadbać o higienę intymną. Należy przyjść czystym, a także pamiętać o przyniesieniu ze sobą, jeśli takie były zlecenie wyników badania moczu, krwi, prześwietleń itp.