sprężarki marki Airpol

Zalety korzystania ze sprężarek śrubowych z przekładnią pasową

 

Wśród sprężarek śrubowych dużą popularnością cieszą się sprężarki śrubowe z przekładnią pasową. Budowa takich sprężarek jest prosta, a obsługa bardzo łatwa. Moc silnika w takich sprężarkach śrubowych z przekładnią pasową wynosi od 3 do 55 kW.

Skuteczne systemy chłodzenia i zabezpieczenie sterowania sprężarek

sprężarki marki AirpolSprężarki tego typu posiadają skuteczny system chłodzenia. W systemie tym zastosowano odpowiednio dobrane chłodnice powietrza. Cały system przepływu powietrza w takiej sprężarce jest bardzo dobrze przemyślany. Dzięki temu sprężarka może pracować w temperaturze otoczenia, co jest ważne w wielu branżach. Temperatura otoczenia może wynosić nawet do 40 stopni Celsjusza. System sterowania jest zabezpieczony. Sterownik i instalacja elektryczna w sprężarkach śrubowych z przekładnią prasową umieszczone są w chłodzonej przestrzeni. Stopień ochrony IP jest podniesiony. Dzięki temu wentylacja jest znacznie lepsza, a do tego system zapewnia bezpieczeństwo i ochronę przed zanieczyszczeniami i ciepłem. Dostęp do podzespołów również musi być łatwy. Chodzi głównie o elementy obsługowe, które mogą podlegać serwisowi. Jeśli coś się zepsuje, w sprężarce musi być łatwy dostęp do tego, by szybko móc to naprawić. Takie są właśnie sprężarki marki Airpol, których na polskim rynku jest wiele. Sama instalacja sprężarek śrubowych z przekładnią pasową również jest prosta. Jest to urządzenie w pełni automatyczne i jak najbardziej gotowe do pracy. Trzeba je podłączyć do sieci elektrycznej i do sieci pneumatycznej, co nie jest skomplikowane. W ten sposób sprężarka będzie miała stałe źródło powietrza.

Przyłącze w sprężarkach musi być znormalizowane – niezależnie od tego, czy chodzi o sprężarki śrubowe olejowe czy bezolejowe. Zbiornik powinien być wykonany ze stali nierdzewnej, a dodatkowo musi być ocynkowany, czyli zabezpieczony przed niszczeniem.