You are currently viewing Żaluzje dla wampirów

Żaluzje dla wampirów

Życie wampira to ciężki, niewdzięczny los, a na każdym kroku czekają go kolejne przeszkody. Trudno już o porządne średniowieczne zamki czy przestronne krypty w dobrym stanie technicznym, dlatego współcześni krwiopijcy muszą stosować inne metody na schowanie się przed zdradzieckim słonecznym światłem.

Bydgoskie żaluzje a ilość światła we wnętrzu

żaluzjeOd kiedy wampiry zamieszkują centra miast, na przykład Bydgoszczy, i przestronne lofty (w których wygodnie śpi się na rurze pod sufitem w nietoperzej postaci), znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na rolety i przyciemniane żaluzje, które pozwalają znacznie zmniejszyć ilość światła docierającą do wnętrz. W modzie są też oczywiście przez cały czas grube aksamitne zasłony, ale jeżeli nie pasują do wnętrza, to nie wybierze ich żaden szanujący się wampir, więc można je w tym zestawieniu pominąć. Coraz większą popularnością cieszą się rolety materiałowe, które są nie tylko jednobarwne, ale także z wzorami. Niektóre mają nawet wzory z postaciami z popularnych filmów, więc dobrze się prezentują w jaskini nieśmiertelnego nerda. Inne ciekawe rozwiązanie, pozwalające na wygodne sterowanie ilością światła we wnętrzu, to rolety dzień noc. Mniej za to popularne są trudne do dopasowania do loftowych okien roletki. Te są obecne w nowszych wnętrzach, ale szalenie trudno napotkać je w starszym budownictwie, o ile nie zostało ono oszpecone wymianą okien na nowoczesne, które wcale do nich nie pasują.

Zamiast uciekać przed słońcem dzięki roletom można też zastosować metodę ze zmianą miejsca zamieszkania na okolice podbiegunowe, gdzie dzięki nocy polarnej nie będzie potrzeby stosować rolet ani jakichkolwiek żaluzji.