You are currently viewing Zastosowanie taśmy najezdniowej

Zastosowanie taśmy najezdniowej

Mieszkając w mieście dość często spotykamy się z robotami drogowymi. Nie ważne w jakich miejscach są robione zawsze powinny być odpowiednio oznakowane, czy to poziomymi czy też pionowymi znakami ostrzegawczymi. Kiedy wjeżdżamy w taką strefę powinniśmy zachować dużą czujność i jechać z odpowiednią szybkością.

Do czego służą taśmy najezdniowe?

taśma najezdniowaProwadząc samochód, tramwaj, autobus czy nawet rower powinniśmy część naszej uwagi skupiać na znakach. Nie tylko tych poziomych, ale również pionowych. Nie tylko nam zapewni to bezpieczeństwo, ale także pozostałym osobą, które uczestniczą w ruchu drogowym. Podczas budowania nowych odcinków drogi często musimy poradzić sobie z różnymi objazdami bądź zwężeniami. Pracownicy, którzy zajmują się remontem, powinni zadbać o odpowiednie oznakowanie terenu. W związku z tym często używają różnych taśm. Jednak tą najpopularniejszą jest taśma najezdniowa. Jest ona dostępna w żółtym kolorze i ma wysoki poziom odblaskowości. Ponadto jest bardzo łatwa w usunięciu, ponieważ nie pozostawia trwałych śladów oraz resztek kleju na jezdni. Nie potrzeba do tego specjalnej maszyny, która usuwa poziome znaki wodą pod ciśnieniem. Szerokość takiej taśmy wynosi zazwyczaj około 12 centymetrów, a jedna rolka może osiągać długość nawet stu metrów. Dodatkowo jest ona tworzona na podkładzie aluminiowym i oczywiście chroni przed poślizgiem. Jeśli będzie wykorzystywana przez dłuższy czas można do niej dokupić klej, który ją wzmocni i jest dostępny w prawie każdym sklepie branżowym.

Poruszając się po strefach remontowych musimy stosować się do odpowiednich znaków. Nie tylko mogą one ocalić życie nam, ale również innym ludziom. Ponadto tworzone są z trwałych materiałów, które zapewniają nie tylko nam bezpieczeństwo, ale również ekipie budowlanej, która jest dodatkowo narażona na wypadki.