You are currently viewing Zdrowa naturalna żywność

Zdrowa naturalna żywność

Dieta jest kluczowym czynnikiem, który decyduje o naszym zdrowiu i samopoczuciu, dlatego warto dbać o to, co jemy. Na pewno trzeba unikać produktów przetworzonych, które nie zawierają niczego wartościowego, a jedynie szkodliwe substancje.

Co zalicza się do naturalnej żywności?

naturalna żywnośćProdukty spożywcze, które znajdziemy w większości sklepów spożywczych mogą pochodzić z przeróżnych źródeł, niekoniecznie sprawdzonych. Dlatego wielu klientów decyduje się na zakupy w sklepach z ekologiczna żywnością, ponieważ wszystkie produkty posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Naturalna żywność, to przede wszystkim produkty nieprzetworzone, które nie zawierają w swoim składzie żadnych sztucznych dodatków. Są to owoce i warzywa uprawiane bez użycia sztucznych nawozów czy pestycydów, dlatego też bez obaw można je podawać dzieciom. Jajka z ekologicznych hodowli, sery produkowane z mleka pochodzącego od krów z czystych regionów Polski czy przeróżne przetwory bez sztucznych dodatków. W sklepach ze zdrową żywnością można kupić również pieczywo bez wzmacniaczy i spulchniaczy, bakalie bez siatki, przyprawy suszone w naturalny sposób czy soki bez dodatku cukru i konserwantów. Choć w dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć naturalną żywność, ponieważ większość powszechnie dostępnej zawiera resztki środków chemicznych stosowanych w produkcji lub uprawie, antybiotyki czy ulepszacze. Nie widać ich gołym okiem, dlatego klienci są przeważnie nieświadomi tego co znajduje się w środku. Jedynie certyfikaty mogą dać im poczucie bezpieczeństwa.

Do naturalnej żywności trzeba też zaliczyć mięso, które w dużej mierze zawiera antybiotyki, dlatego tak ważne jest wybieranie sprawdzony źródeł. Zdrowa żywność bez chemii posiada zawsze odpowiednie certyfikaty, które nadają powołane do tego urzędy.