Znalezienie maszyn precor na wycieczce w USA

 

Dobrze pamiętam nasz ostatni wyjazd do USA. Były to naprawdę cudowne dwa tygodnie spędzone w gronie rodzinnym. Nikomu nie brakowało dobrej zabawy, uśmiechu czy też świetnego humoru. Gdy wracaliśmy byliśmy naprawdę niezadowoleni z tego, że nasza wycieczka już się skończyła.

W amerykańskiej siłowni ćwiczyliśmy na maszynach precor

maszyny precorPodczas jednego z wyjść na siłownię, udało mi się wypatrzyć bardzo ciekawy sprzęt do ćwiczeń. Przyznaję, że dość często ćwiczę w polskich siłowniach, ale nigdy nie udało mi się znaleźć niczego podobnego. Sprawdziłem jak nazywały się te urządzenia – okazało się, że są to maszyny precor amerykańskiej produkcji. Nie dziwiło mnie już więcej, że nigdy nie uświadczyłem tego w Polsce – koszty importu musiały być dość wysokie. Mimo wszystko ćwiczyło mi się na tym taka dobrze, że pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po powrocie do domu było sprawdzenie, czy coś takiego da się zamówić z dostawą do naszego kraju. Okazało się, ze faktycznie było do możliwe  – cena wbrew pozorom nie była wcale wysoka. Nie zastanawiałem się dwa razy – oczyma wyobraźni widziałem już miejsce, w którym maszyna precor miałaby stać. Wiedziałem, że moja żona nie będzie miała niczego przeciwko – ona również twierdziła, że dawno już nie ćwiczyła na tak świetnej maszynie. Uznałem, że zrobię jej tym niespodziankę – nie tylko będziemy mieli w domu bardzo wydajny sprzęt do ćwiczeń, ale też w dodatku będzie nam to przypominało o cudownym wyjeździe, jaki w tym roku odbyliśmy całą naszą rodziną do dalekich Stanów Zjednoczonych.

Żona była zachwycona, gdy kurier przyjechał do naszego domu. Wiedziałem, że jej się spodoba – teraz również w domu mogliśmy ćwiczyć i czuć się tak, jakbyśmy byli w amerykańskiej siłowni. Zostałem za to dosłownie obsypany buziakami – nie spodziewałem się aż tak pozytywnej reakcji.